Pogłębiona kifoza piersiowa a bóle kręgosłupa

witam serdecznie pisze z powodu bolu pleców miałam robiona tk kręgosłupa piersiowego.Wynik wyszedł pogłebiona kefoza piersiowa..Mam wobec teego pytanie czy od kręgosłupa może boleć mnie noga raz mięsień koło piszczela a teraz w okolicy biodra bardzo sie martwię ból się nasila w nodze .

Witam,

Dolegliwości bólowe kończyn dolnych niekiedy są powiązane z kręgosłupem, a dokładniej odcinkiem lędźwiowym. Z całą pewnością pogłębiona kifoza piersiowa może się przyczyniać do powstawania dolegliwości bólowych kręgosłupa. Proponuję udać się do fizjoterapeuty w rodzinnym mieście, który na podstawie wywiadu i badania będzie mógł zaproponować rozwiązanie, jak i zalecić ćwiczenia korygujące. Proszę zabrać za wizytę zdjęcie z badania.