Pogłębiona krzywizna pogranicza L/S

Wynik rez. co oznacza: Pogłębiona krzywizna pogranicza L/S. Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości. Dehydratacja i umiarkowane obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Szerokopodstawna, pośrodkowa wypuklina krążka L4/S1 modeluje worek oponowy. Tylna, pośrodkowa mała przepuklina jądra miażdżystego L5/S1 modeluje worek oponowy oraz korzenie nerwowe S1 w zachyłkach. Poza tym bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe. Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy

Aleksander Ropielewski

Oznacza to pogłębienie lordozy oraz zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego i krzyżowego kręgosłupa oraz zmiany dyskopatyczne tych odcinków. W zależności od stanu klinicznego wskazane leczenie zabiegowe lub zachowawcze i kontakt z neurologiem lub neurochirurgiem.