Pogłębiona lordoza lędźwiowa i poziome ustawienie kości krzyżowej

Witam mam 54 lata mój rezonans:pogłębiona lordoza lędżwiowa,bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej.Obniżenie wysokosci krążka międzykręgowego L4-L5.Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowegoL4-L5 z obustronną lateralizacją( większą w stronę prawą,uciska worek oponowy i nerw L4 w prawym otworze międzykręgowym.Nieduże osteofity na krawędziach trzonów kręgów.Bardzo proszę o wytłumaczenie rezonansu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego z uciskiem na nerwy. Konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, ktory wskaze dalsze postępowanie. Istotne znaczenie ma fizjoterapia. Pozdrawiam