Pogłębiona lordoza pogranicza lędźwiowo-krzyżowego w wyniku badania

Pogłębiona lordoza pogranicza lędźwiowo-krzyżowego Geometr środek trzonu L3 rzutuje się przed trzon S1, co przemawia za zaburzeniem statyki kręgosłupa. Przestrzenie międzykręgowe na poz. L3/L4,L4/L5 i L5/S1 są zwężone sygnały z krążków międzykręgowych obniżone w obrazach T2 zależnych na skutek procesu degeneracyjnego Na poz. L4/L5 centralno-lewostronna przepuklina jądra miażdżystego. Na poz. L5/S1 szeroka, płaska przepuklina jądra miażdżystego. Na poz. trzonu S2 przykorzeniowa torbiel 25x18 mm

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.