Pogorszenie nastroju a stosowanie leków na ataki paniki

Mój nastoletni syn z powodu ataków paniki , objawiajacymi się miedzy innymi dusznosciami , od trzech miesiecy , pod okiem psychiatry , bierze leki . Niestety od dwóch tygodni jego samopoczucie nie jest dobre . Nie ma chęci nas nic , jest wiecznie zmęczony , spi srednio .Uprawiał sport a teraz nie chce mu się nawet z domu wyjść . Boje się , że to depresja . Lekarz stwierdził , że syn jest na właściwych lekach . Co robić dalej ? Przeczekać czy zażądać ponownego zweryfikowania leków ?

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia.
Proszę porozmawiać z synem również o takiej formie leczenia.
Pomoc syn może uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie (w internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).