Pogorszenie nastroju - jak to zmienić, by nie ponosić konsekwencji?

Witam! Od pewnego czasu mam problemy z nastrojem. Zawsze miałam niską samoocenę, ale jakoś sobie z tym radziłam. Niegdyś byłam bardzo aktywna, często się śmiałam, miałam apetyt i wystarczało mi mało snu, aby czuć się wypoczęta. Teraz jest coraz gorzej. Najchętniej nie wychodziłabym z domu. Nie rozmawiałabym z ludźmi. W ciągu 3 tygodni moja waga gwałtownie spadła, ponieważ nie chce mi się jeść. Śpię dość dużo, ale cały czas odczuwam zmęczenie. Często dopada mnie nastrój beznadziejności i mam łzy w oczach, czasem nawet płaczę nie wiedzieć dlaczego. Przez mój nastrój pogorszyły się moje oceny i kontakty z ludźmi. Bardzo proszę o poradę, ponieważ obawiam się dalszych skutków takiego nastroju.

Witam!
Jesteś młodą osobą w wieku dojrzewania. Okres dojrzewania jest czasem, kiedy występują wahania nastroju, problemy z akceptacją własnego ciała oraz obniżoną samooceną. Jednak znaczne, utrzymujące się obniżenie nastroju jest niepokojące. Spadek wagi może się wiązać z problemami psychicznymi.
Warto, żebyś skorzystała z konsultacji psychiatrycznej i wizyty u psychologa. Twoje obecne samopoczucie może być wynikiem rozwoju poważnych zaburzeń. Sądzę, że powinnaś porozmawiać o swoich problemach z rodzicami. Jesteś niepełnoletnia i to oni muszą wyrazić zgodę na wizytę u specjalisty. Zachęcam Cię także do kontaktu z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam