Pogorszenie relacji z chłopakiem z powodu jego przeszłości seksualnej

Witam,w ostatnim czasie moja relacja z chłopakiem pogorszyły się z racji kłótni o to co było kiedyś.Chodzi o to,że jestem zazdrosna o byłe partnerki mojego chłopaka to że miał kilka partnerek seksualnych przede mną oraz prowadził dosyć luźny tryb życia.Wiążąc się z nim nie wiedziałam jak wyglądała jego przeszłość,teraz nie potrafię sobie z tym poradzić,ponieważ chciałabym wiedzieć kim były te dziewczyny jak się poznali i ogólnie wszystko co wiązało się z nim przed tym jak zaczęliśmy się spotykać.

po co Pani te odpowiedzi? zamiast zajmowac sie dreczeniem siebie, lepiej siebie wzmocnic i docenic...zazdrosc swiadczy min.o lęku, obnizonym poczuciu wlasnej wartosci, braku zaufania do siebie, zycia, partnera i swiata..dobrze sie temu przyjrzec i nauczyc, jak sobie z tym radzic.najłatwiej na psychoterapii.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Co dałoby Pani usłyszenie odpowiedzi na wszystkie te pytania i dowiedzenie się całej prawdy? Doświadczenie innych kobiet w podobnej sytuacji pokazuje, że najczęściej taka wiedza nie przynosi ulgi, a wręcz przeciwnie, potęguje zazdrość, cierpienie, żal i rozmyślenia o przeszłości - na którą przecież nie mamy wpływu.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,
takim sposobem myślenia i dociekania skupia się Pani na przeszłości i nie budujecie nic na przyszłość. Pani partner wykazał się szczerością na temat swojej przeszłości a w konsekwencji Pani oczekuje kolejnych szczegółów. Ponadto swoje bardzo ważne emocje ( zazdrość) inwestuje Pani w sytuacje które były kiedyś i kompletnie nie ma Pani na nie wpływu . Mechanizm tego zjawiska zapewne poznałaby Pani na psychoterapii do której zachęcam Panią jeżeli ten stan będzie trwał dalej bądź nasilał się. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Pytanie po co chciałaby to Pani wiedzieć? Jeśli jest w tym lęk dotyczący tego, jak chłopak traktuje ten związek- warto o tym porozmawiać. Także rozmowa o wartościach, priorytetach (nie tyle w przeszłości, co obecnie) mogłaby Państwu pomóc przyjrzeć się w czym się różnicie i gdzie potrzebne będą zmiany lub akceptacja. Lub też- jeśli okaże się, że pewne wartości które jedna z osób wyznaje, nie są dla drugiej akceptowalne, powstanie pytanie o możliwości bycia razem i przyszłości związku. Warto zatem potraktować to jako sygnał potrzeby rozmowy, ustalenia wartości, priorytetów w związku, szanowania siebie nawzajem, swoich poglądów, uczuć, potrzeb i oczekiwań.

Witam,
warto zastanowić się nad co kieruje Panią, skąd bierze się ta nieprzeparta chęć poznania szczegółów życia pani partnera, i dlaczego jest to dla Pani tak bardzo ważne, tak bardzo zaprząta Pani uwagę. Skąd bierze się ta zazdrość. Zachęcałabym do konsultacji z psychologiem, to dobre miejsce w którym będzie mogła pani poznać przyczyny swojej zazdrości, oraz jakoś im zaradzić. Rozumiem, że chciałaby się Pani tego problemu pozbyć. Może istnieć wiele przyczyn zazdrości, za mało znam Pani sytuację, żeby się na ten temat wypowiadać w Pani konkretnym przypadku (dla rozjaśnienia tematu mogę Panią odesłać do artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku), jednak zachęcam do konsultacji u psychologa. Pozdrawiam.