Pogorszenie relacji z przyjaciółką po przeprowadzce do innego miasta

mam problem z przyjaciółką, która jest na mnie strasznie zła i ma żal. od kiedy wyprowadziłam się z naszego rodzinnego miasta mamy ze sobą gorszy kontakt. ja mam tutaj nową pracę, znajomych, całe życie, ale ona nie może zrozumieć, że nie jestem w stanie przez cały czas wisieć na słuchawce. największe pretensje ma o to, że wychodzę ze znajomymi w nowym mieście. jak mam jej wytłumaczyć, że nie mogę przecież siedzieć cały czas w domu?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wydaje mi się, że nie powinnaś tłumaczyć się przyjaciółce z faktu, że wychodzisz z nowymi znajomymi. Powiedz jej raczej, że ona nadal jest Twoją przyjaciółką i to, że zmieniło się Twoje życie wcale nie oznacza, że zmieniły się Twoje uczucia wobec niej. Możliwe, że ona jest zazdrosna o Ciebie, boi się, że straci Twoją przyjaźń na rzecz nowych znajomych, ale myślę, że z czasem Twoja przyjaciółka przyzwyczai się do nowej sytuacji.
Pozdrawiam

Pewnie Pani wie, że przyjaciółka czuje się opuszczona i samotna bez Pani. Pani wyprowadzając się, coś straciła, ale też wiele zyskała. Ona na Pani wyprowadzce niejako tylko straciła. Myślę, że nadal potrzebuje i darzy Panią sympatia tak samo jak kiedyś i stąd potrzebuje tego kontaktu. W jej życiu być może nic się nie zmieniło, by wypełnić czas i przestrzeń, powstała po Pani wyprowadzce. Jest zrozumiałe, że nie będzie Pani siedzieć cały czas w domu i że to, czego nie możecie robić razem możecie robić osobno. Oraz, że każda z Was potrzebuje żyć, każda ma swoje życie i swoje wybory. Czasem by to zrozumieć, potrzeba trochę czasu.
Żeby pomóc przyjaciółce może Pani delikatnie popytać ją, czego by chciała, co chciałaby robić w wolnym czasie, pomóc jej odnaleźć siebie. Kiedy odnajdzie swoje życie, przestanie "wisieć" na Pani życiu.