Pogorszenie rzutu SM a Metypred

Pogorszenie rzutu sm po przyjeciu sterydow Witam. Mam 19 lat. ponad miesiac temu pojawil sie u mnie rzut sm. Czulam mrowienie w prawej czesci ciala. Trafilam do szpitala, dostalam pierwszy raz sterydy czyli solumedrol ale po drugim dniu mi to odstawiono bo bylam bardzo czerwona na twarzy i uznano to za uczulenie. Dostalam Metypred w tabletkach na dwa tygodnie. Mija tydzien od zakonczenia kuracji a ja czuje sie duzo duzo gorzej. Teraz mam zdretwiale cale cialo i zaburzone czucie. Co robic?

Proszę zgłosić się na konsultację do neurologa.
Metypred dosyć słabo działa w rzutach SM, raczej stosowany jest jako leczenie podtrzymujące po leczeniu Slu-Medrolem.
W zależności od postaci choroby można też pomyśleć o leczeniu immunomodulującym.
W ramach NFZ refundowane jest tylko w postaci rzutowo-remisyjnej.
Rzuty mogą też występować w postaci postępującej i tutaj leczenie niestety nie jest refundowane.