Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pogorszenie samopoczucia po odstawieniu efedryny, johimbiny i kofeiny

Dzień dobry, Przez dwa lata dość regularnie przyjmowałem środki takie jak efedryna, johimbina, nie wspominając o kofeinie, która towarzyszyła mi przez 8 ostatnich lat życia. Jestem już jakiś czas po odstawieniu, ale cały czas czuję pogorszony nastrój, większa apatię, mam mało energii. Czy jest to kwestia uniewrazliwienia receptorów? W jaki sposób mogę naprawić przyczynę? Tym razem nie zależy mi na leczeniu samych objawów. Czy możliwy jest pełny powrót do samopoczucia sprzed kilku lat?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Depresję można pokonać

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się na temat leczenia depresji.

Dzień Dobry Panu,

Nie wiem , jaki jest czas po odstawieniu stymulatorów.

Zespół objawowy opisany przez Pana, może wskazywać na reakcję organizmu, po odstawieniu preparatów (Efedryna, Johimbina, kofeina).
Przez czas ich przyjmowania organizm Pana przyzwyczaił się do ich dawkowania, funkcjonował nawykowo- (dawka-reakcja).
Organizm ma naturalne właściwości samo regenerujące się, jeśli się mu na to pozwoli.

Odpowiadając na Pana pytanie:
Powrót do oczekiwanego przez Pana samopoczucia jest możliwy- myślę, że należałoby rozważyć konsultację psychologiczną, a może i terapię.

Terapia pozwala dotrzeć do przyczyny objawów (musi być gotowość do pracy).

Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Pogorszenie samopoczucia może być związane nie tylko z odstawieniem uzależniających substancji, ale także z emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami, które doprowadziły do uzależnienia. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty i przyjrzenia się rzeczywistym przyczynom zaburzeń nastroju.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety