Pogorszenie samopoczucie po przerwie w stosowaniu leków na refluks żołądkowo-przełykowy

Witam. Chciałbym sie zapytac bo od 3 tygodni biore leki na refluks POLPRAZOL,DEBRITAD.Kiedy leki mi sie skonczyly przestalem je brac 4 dni.Potem znowu zaczolem ale moj stan przez pierwsze 3 tygodnie sie znacznie poprawil ale po przerwie znowu sie czuje zle i spiaco.I czy potrzebna jest operacja.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie zamieszczonego opisu nie jest możliwa kwalifikacja do zabiegu operacyjnego. W przypadku pogorszenia samopoczucia wskazana jest wizyta u lekarza.

Lek. Jacek Ĺawnicki

Szanowny Panie,
nie wiem w jakiej dawce zażywał Pan Polprazol. Bez wzgledu jednak na to, okres leczenia jest bardzo krótki, a poza tym współcześnie terapia refluksu opiera się na trzech róznych grupach leków (inaczej działajacych). Pan otrzymał tylko jedną (Debridat nie jest lekiem na refluks).
Odnośnie zabiegu operacyjnego, kryteria są bardzo ściśle określone. Powinien Pan to przedyskutować z chirurgiem.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.