Pogorszenie się kontaktów z partnerem po zajściu w ciążę

Mamy po 20lat. Jesteśmy ze sobą 1,5roku ale znamy się 7lat Było nam razem dobrze. M nalegał, żebym zgodziła się na dziecko. Obecnie jestem w 14tyg ciąży i świetnie się czuję w roli mamy. Jednak pojawił się problem, dlatego proszę o pomoc. Nasze kontakty znacznie się pogorszyły. Kłócimy się codziennie. Mat miał pracować za granicą jak co roku ale tym razem podobno pracy nie ma... w Polsce też do pracy nie chce iść. Pieniądze na utrzymanie mam od jego chrzestnego, a połowę zazwyczaj wydaje M.

Proszę porozmawiać z p.Matem o planach na przyszłość, Waszych rosnących potrzebach materialnych oraz o roli ojca w rodzinie.

Zostanie rodzicem, to ogromna zmiana w życiu. Kiedy już się wydarza (choć jak rozumiem, była to ciąża planowana) niejako wymusza zmiany w myśleniu o sobie i świecie, w priorytetach i wartościach. Może być tak, że jest to przejściowy okres, właśnie takiej dezintegracji, która owocować może lepsza integracja osoby i lepszym funkcjonowaniem. Może jednak oznaczać także trudności w zaakceptowaniu zmian, nowych ról i konsekwencji podjętych decyzji. Albo sygnalizować problemy w związku, wcześniej niewidoczne.
Jeśli trudno będzie Państwu w szczerej rozmowie dojść do tego, co się zmieniło, czego Państwo oboje potrzebują i oczekują i jak można to zrealizować, zachęcam do spotkania z psychologiem zajmującym się terapia par i małżeństw i pracy nad relacją.