Pogorszenie się stanu skóry po terapii Acnelec w kremie

Pogorszył się stan mojej po Acnelec w kremie. Leczyłem wcześniej trądzik po którym zostało trochę płytkich śladów, ale generalnie skóra była gładziutka, bez żadnych zaognień. Po miesiącu stosowania tej maści mam podrażnioną skórę i po bokach policzków wyskakują blisko siebie małe wypryski, między brwiami też. Powinienem odstawić, czy to naturalny etap kuracji adapalenem?

Witam to normalne,że skóra się oczyszcza przy stosowaniu Acnelac,Skóra może oczyszczać się jeszcze przez parę tygodni. Warto do kuracji dołączyć zabiegi peelingów medycznych, spłycą one również blizny potrądzikowe.