Pogorszenie się zdrowia starszej kobiety po śmierci syna

Dwa miesiące temu nagle zmarł syn mojej 84-letniej babci. Od tego czasu stan jej zdrowia bardzo się pogorszył. Zawroty głowy powodują u niej utratę równowagi, mówi cicho i niewyraźnie, mało je i pije, narzeka na suchość w ustach i "blokadę" w gardle, brak smaku i zgagę. Krótko śpi i nie wykazuje żadnej chęci do życia. Jest pod stałą opieką kardiologa, który nie zauważył niepokojących zmian w obrębie serca (dziewięć lat temu wszczepiono jej bypassy). Co można zrobić, skoro ona odmawia pomocy?

Witam. Opisane objawy są wynikiem reakcji żałoby mogacej trwac nawet do pol roku. Przede wszystkim proszę otoczyć babcię opieką i wsparciem psychicznym.