Pogorszenie stanu cery po porodzie

6 tyg temu urodzilam dziecko moja cera znacznie sie pogorszyła tradzik -hormony szaleja. Wygladam okropnie i popadam z depresje z tego powodu. Dermatolog powiedzala ze jak przestane karmic to bede mogla dostac antybiotyk ktory zwalczy te zmiany a potem jakies zabiegi na przebarwienia. Zawsze byłam w miare ładna osoba lubiłam wychodzic do ludzi. Teraz siedze 24/h w domu bo wstydze sie wyjsc. Rozwazam zakonczenie kp i leczenie ale tak sie teraz naciska na to karmienie ze mam wyrzuty sumienia :(

Witam serdecznie. Sześć tygodni to niewiele od czasu porodu, wiem ,że nie jest to najłatwiejszy okres w życiu ale warto pamiętać, że każdy kryzys kiedyś mija! Obniżenie nastroju, pogorszenie samooceny to bardzo częste odczucia po urodzeniu dziecka. Trzeba dać sobie trochę czasu, warto porozmawiać z koleżankami, które rodziły, poszukać wsparcia bo z pewnością okaże się, iż to co Pani przeżywa to coś, co potocznie nazywamy baby blues. Życzę wytrwałości i cierpliwości a z pewnością za chwil kilka będzie lepiej. Pozdrawiam.