Pogorszenie wady wzroku

Witam! Mam wadę -0,25 oko prawe i -0,5 oko lewe (przynajmniej taką wadę miałam na początku maja podczas badania u lekarza). Na początku okulary były bardzo dobre, widziałam wszystko. Po pewnym czasie to zaczęło się zmieniać, zaczęłam widzieć coraz gorzej. W tym momencie mając okulary na nosie także mrużę oczy aby widzieć wyraźniej. W okularach mam soczewki z antyrefleksem. Moje pytanie brzmi, czy w tak krótkim czasie wzrok mógł mi się aż tak pogorszyć? Teraz w okularach widzę tak, jak w maju bez. Pozdrawiam i proszę o pomoc Justyna Milewska

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam.

Wygląda na to, że wada wzroku postąpiła (rozumiem, że z bliska widzi Pani dobrze, a mruży oczy przy patrzeniu do dali). Może się tak zdarzyć, że stało się to w krótkim okresie czasu (u dzieci i młodych osób, u których gałka oczna rośnie, dzieje się tak częściej). Niezbędne jest więc dobranie nowych okularów. Jeśli wada wzroku jeszcze się nie ustabilizowała, być może konieczne będzie zmienianie szkieł także w przyszłości, aż osiągnie ona swój ostateczny poziom. Przy okazji doboru nowych okularów warto, aby zbadał Panią okulista i odpowiedział na ewentualne, niepokojące Panią pytania.

Pozdrawiam serdecznie.