Pogorszenie widzenia po zmianie soczewek na nowe z filtrem UV

Witam, od miesiąca noszę soczewki kontaktowe, na lewe oko mam -3,5 a na prawe -3,25. Jak dotąd wszystko było ok, ale wczraj musiałam założyć nowe, gdyż tamte już się zużyły. Na lewe oko miałam jeszcze soczewkę, ale na prawe musiałam kupić, noszę firmy CooperVision , która teraz do soczewek dodała jakiś filtr UV. I tak z lewym okiem, na którym mam soczewkę jeszcze bez fitru wszystko jest ok, natomiast z prawym mam problem, widzę ewidentnie słabiej;(
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli nie ma takiej możliwości, by ponownie kupiła Pani takie soczewki jakich używała Pani dotychczas, to proszę skonsultować się ze specjalistą okulistą. Teoretycznie filtr UV nie powinien wpływać na jakość widzenia, aczkolwiek jeśli ma Pani takie odczucia, być może konieczna będzie zmiana soczewek.