Pogorszenie widzenia z bliska a okulary korygujące

Zrobiłem badanie wzroku u optometrysty, który dobrał mi soczewki o odpowiedniej mocy. Są o 0,25 D słabsze (czyli -2,25 LP), niż analogiczne okulary. Widzę w nich ostro na dal (lewym idealnie a prawym trochę słabiej). Niestety komfort widzenia na bliż - szczególnie na ekran monitora pogorszył się. Litery wydają się zamazane, gorzej się czyta, niezależnie od odległości od monitora. Nie chcę pogorszyć sobie wzroku. Czy rozwiązaniem jest założenie okularów korygujących na bliż tzw "plusów"?

Witam.cos jest nie tak zrobione.soczewki i okulary do dali do minus 4 dptr powinny byc w tych samych mocach.na pewno okulary na soczewki do blizy to idiotyzm.ma Pan 21 lat.byc moze jest Pan zle zbadany.pozdrawiam