Pogorszenie wyników badania krwi

witam, w listopadzie byłam w szpitalu z nadplytkowoscia (od prawie 2 lat). Liczba płytek przy przyjęciu 485, FE 32, ferrytyna 7.8, OB 40. Gastroskopia w normie,wchłanianie FE w nrmie, szpik z nieprawidłowymi krwinkami, badanie na mutacje JAK2 ok. Wypisano tardyferon 2x1 i wit.c i do domu. Dzis łykając leki jak lekarz kazal, odebrałam wyniki płytki 520, FE 24, Ferytyna 15, hemoglobina 11,5. Lykam leki a wyniki gorsze, dlaczego? Nadmienię ze miesiączki- prawidłowe, brak mięśniaków i innych zmian.

Małgorzata Panek

Odnośnie wyników - przyjmowanie tardyferonu sprawiło, że obecnie ma Pani ferrytynę w normie (powyżej 10). Wzrastająca liczba płytek wymaga dalszej diagnostyki nadpłytkowości, która może być związana m.in. z zakażeniem czy też niedokrwistością.
Wskazana byłaby konsultacja u hematologa.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza, Być może będzie konieczność udania się do hematologa oraz rozszerzenie diagnostyki.