Pogorszenie wzroku w wyniku w ciemnym pokoju

Od pół roku mieszkam w pokoju, do którego nie docierają promienie słoneczne. Można rzec że jest ciemno przez większość dnia. Mam biurko zwrócone w stronę ściany, a nie okna. Uczę się cały czas z zaświeconą lampką. Stwierdzam ze mój wzrok pogorszył się. Wcześniej miałam 4,75d. Wada się nie pogłębiała od 3 lat. A teraz czuję ze jest większa. Na dodatek, koleżanka nie pozwala wietrzyć pokoju więc jest duszno i gorąco. Czy oba czynniki mogą wpływać na wzrok? Jak temu zaradzić w takich warunkach?

Aleksander Ropielewski

Obecnie z racji dobrej pogody może Pani czytać wiecej na świeżym powietrzu lub też korzystać z czytelni i bibliotek ppublicznych. DObre oświetlenie podczas pracy sa kluczowe dla dobrego samopoczucia i zachowania zdrowego wzroku. Jak zrozumiałem nie wiele może Pani obecnie zmienić z powodu warunków mieszkaniowych. Wietrzenie nie ma wpywu n astan wzroku, a jedynie na subiektywne odczucie jego pogorszenia.