Pogrubiały rysunek oskrzelowy w dolnym biegunie wnęki prawej

Pogrubiały rysunek oskrzelowy w dolnym biegunie wnęki prawej.Miąższ płucny prawidłowo powietrzny, bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe, nieposzerzone.Przepona wolna.Sylwetka serca w granicach normy wieku. Uwidocznione struktury kostne żeber rtg bez zmian. Proszę o wyjaśnienie. To jest opis rtg klatki piersiowej dziecka w wieku 5, 5 roku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, pogrubiały rysunek oskrzelowy może świadczyć o infekcji toczącej się lub niedawno przebytej. proszę skonsultować się z pediatrą, który zestawi obraz rtg z obrazem klinicznym. Pozdrawiam.