Pogrubiały rysunek oskrzelowy w dolnym polu płuca prawego

Witam. W rtg klatki piersiowej mojego męża umieszczono następujący opis: pogrubiały rysunek oskrzelowy w dolnym polu płuca prawego.Miąższ płucny bez zmian naciekowych,prawidłowo powietrzny.Wnęki naczyniowe,nieposzerzone.Przepona wolna.Sylwetka serca w granicach normy wieku.Uwidocznione struktury kostne żeber rtg bez zmian. Mąż ma 37 lat, nie pali papierosów. Badanie wykonano z uwagi na przewlekły kaszel nocny. Powyższe zmiany mogą być objawem infekcji czy poważniejszego schorzenia?

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą to być objawy infekcji, ale bez poznania dodatkowych informacji uzyskiwanych w czasie wizyty lekarskiej nie można nic więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu rozszerzenia diagnostyki i określenia dalszego postępowania.