Pogrubiona i popękana skóra przy odbycie

Mam przy odbycie zgrubiała spęcznial popękaną skore. Jest rozmieszczana symetrycznie na obu pośladkach. Swędzi mnie po wypróżnieniu i po wielokrotnym wycieraniu się krwawi. Co to może być??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą wskazywać na występowanie choroby hemoroidalnej. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.