Pojawiające się bóle uszu a szukanie przyczyny bólu

Witam, od pewnego czasu boli mnie prawe ucho , bol pojawia sie co pare dni potem znowu na chwile ustepuje. dwa dni temu wyczulam po tej samej stronie maly guzek, rusza sie i boli przy dotyku. Co to moze byc, i jak mam sie pozbyc bolu? prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

Sprawa wymaga diagnostyki , proszę udać się do laryngologa i ew. chirurga , ja bez zbadania nic nie mogę powiedzieć , NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! , zż