Pojawiające się ropne zmiany na migdałach

Zauwazylam,na moim jezyczku w gardle plamka ropna.Od czasu do czasu pojawiaja mi sie ropne zmiany na migdalach,ktore sa jak sito.Ostatnio czopy ropne zniknely,ale zauwazylam,ze na jezyczku gardla znajduje sie jakby ropna lezka,ktora nie znika.Dodam,ze w zwiazku z chroniczna choroba zatok,musze wciaz odchrzakiwac i czasem czuje nieprzyjemny zapach z ust,mimo,ze bardzo dbam o higiene zebow.Zastanawiam sie,skad ten staly naciek ropny(nie zmieniajacy sie,nie znikajacy) na jezyczku gardla.

To na języczku to prześwitująca prawdopodobnie torbielka śluzowa a nie ropa. W migdałkach to też nie czopy ropne ale treść retencyjna składająca się ze złuszczonych nabłonków i resztek pokarmów. Często tam bytują bakterie i grzyby. Stamtąd masz ten przykry zapach,usuń te migdały,nie czekaj na chorobę reumatyczną stawów i serca.