Pojawiający się guzek przy odbycie

Witam. Mam problem z dziwnym "guzkiem" (lub bardzo wrazliwym zgrubieniem skornym) przy odbycie który boli mnie mocno przy wycieraniu po załatwieniu się. W innych przypadkach bol jest niezauważalny. Dziwne jest również to ze ten "guzek" co jakiś czas znika a potem znów pojawia się. Proszę o pomoc co to może być. Co mogę z tym zrobić i do jakiego lekarza się udać .

Lek. Tomasz Budlewski

Wygląda na hemoroidy. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu lekarz zdecyduje o konieczności dalszego postępowania.