Pojawianie się czerwonych plam na twarzy po posiłkach

Witam sefdecznie. Ch ialam uzyskac wiecej informacji na temat mojej dolegliwosci a mianowicie podczas rozmow, zjedzeniu cieplego posilku, czy spotkac z ludzmi pojawiaja mie sie czerwone plamy na twarzy I szyi zwlaszcza, nie wiem jak sobie z tym poradzic jest to dla mnie krepujace I wstydze sie tego , dodam ze w ostatnim czasie mialam robione podstawowe badania I wszystko jest ok, nie wiem jaka jest przyczyna pojawiania sie tych paskudnych plam, prosze o pomoc, pozdrawiam AP

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani objawy mogą być związane np. z zaburzonym przepływem krwi przez naczynia. Wskazana jest konsultacja u internisty, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Witam proszę odwiedzić dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Z opisu wynika iż mogą być porozszerzane naczynia. Na konsultacji lekarz dobie odpowiednią pielęgnację skóry oraz doradzi terapię zabiegową. Najczęściej stosuje się peelingi medyczne, laser IPL na wyciszenie naczyń oraz maski.