Pojawianie się rozstępów na skórze u 22-latka

Mam na ciele rozstępy. Dość szerokie/długie i głębokie koloru ciemnego - wiśniowe/fioletowe. Niektóre od roku nie zmieniają koloru ale i pojawiają się nowe takie same. Są na brzuchu i ramionach. Ostatnio przytyłem, ale gdy bylem szczuplejszy z normalna/stałą wagą to pojawiły się pierwszy raz w momencie gdy chodziłem na siłownie (krótko i niezbyt intensywnie) a teraz przy zwiększeniu wagi pojawiają się nowe.Czy kremy pomogą w tej fazie?Czy są jakieś godne polecenia?Warto inwestować w apteczne?

Witam, jeżeli rozstępy są "świeże" jest szansa, że kremy je trochę wygładzą i dzięki temu mogą być mniej widoczne. Lepsze efekty na pewno można uzyskać poddając się zabiegom w gabinecie, a krem stosować w postaci pielęgnacji dopełniającej do zabiegu.

Witam serdecznie. Z opisywanego wyglądu rozstępów wynika, że są one nowo powstałe ( koloru czerwonego bądź ciemniejsze). Jeśli pojawiają się nawet przy niewielkim rozciągnięciu skóry, faktem jest, że ma Pan predyspozycje do ich powstawania. Polecam krem apteczny Mustela na istniejące rozstępy, powinien troszkę wygładzić skórę i zminimalizować problem. Należy wcierać go codziennie kolistymi ruchami, aż do momentu aż będą płytsze czy jaśniejsze. Generalnie nie ma skutecznego sposobu całkowitego zlikwidowania rozstępów, proszę pamiętać, że jest to rodzaj blizny powstały z pęknięcia włókien w skórze właściwej. Dostępne są zabiegi laserowe, które również dają efekty, ale na pewno nie będzie to całkowite usunięcie problemu.Pozdrawiam.