Pojawienie się bladego paska na teście ciążowym po kilku godzinach

Postanowiłam zrobić test ciążowy. Wynik testu okazał się negatywny, lecz po paru godzinach wynik pokazywał się pozytywny. Na ulotce było napisane że wynik nie jest ważny już po 10 minutach, czy w takim razie mam powody do zmartwień czy pojawienie się bladego paska po paru godzinach jest "normalne"?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik należy odczytywać po wykonaniu testu i odczekaniu określonego przez producenta testu czasu. Po kilku godzinach nie ma znaczenia co pojawia się na teście, co również (jak sama Pani susznie zauważyła) zostało napisane w ulotce produktu.