Pojawienie się brodawki na małej wardze sromowej

Witam...11lat temu na wardze srom.większ. pojawiła się mała i większa brodawka (kłykcina?),dotąd nie zdawałam sobie sprawy,że może być to wirus i bagatelizowałam to,od niedawna bardzo mnie to niepokoi...od 11 lat wygląda to tak samo-nic się z tym nie dzieje-mała ok.roku temu"odpadła"uszkodzona przy depilacji,większa ok.0,5cm nadal jest...czy nadal jest to aktywna postać wirusa?czy próby leczenia/usunięcia jej mogą "rozsiać"wirus na zdrową skórę i pojawią się inne brodawki? dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniecznie jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.