Pojawienie się krwi w kale

Witam 2 miesiące temu w kale pojawiła się krew a dodatkowo obok stolca po wydaleniu zauważyć można było od 5 do 10 ml krwi ( trwało to ok 2 tygodnie). Z dnia na dzień krew zniknęła natomiast mój kał zmienił barwę na jasno-żółtą, jest jakby pokryty śluzem ale jest luźny co ze mną się może dziać?

Witam. Obecność krwi w kale zawsze jest zjawiskiem niepokojącym i wymaga jednoznacznego ustalenie przyczyny jej pojawienia się (alergia, infekcja pasożytnicza, obecność stanów zapalnych lub guzów jelita grubego). Proszę bezwzględnie zgłosić się do lekarza poz który pokieruje dokładną diagnostyka.