Pojawienie się pierwszej miesiączki w wieku 12 lat

witam. Moja 12 letnia córka w kwietniu tego roku dostała pierwszą miesiączkę jednak od lipca miesiączka się już nie pojawiła . czy to normalne czy powinnam zgłosić się z nią do ginekologa dziewczęcego.

Nie jest to bardzo niepokojące. Zdarza się. Jednak u części dziewczynek w pierwszym okresie miesiączkowania dochodzi do zaburzeń cyklu, powstawania torbieli funkcjonalnych jajników i w konsekwencji obfitych przedlużonych krwawień. Wtedy z pewnością wizyta będzie konieczna. Teraz można jeszcze zaczekać.