Pojawienie się siniaka obok rany

Witam mam pytanie. Uderzyłem się o ławke w czwartek nogą jak się nie myle o kąt . Zakleiłem ranę Plastrem 3 razy Potem bo uderzeniu, i na 2 dzień piątek ten plaster mam do teraz nie chciałem zrywać, moje pytanie jest takie czemu koło rany robi mi się jak by siniak czy dlatego że mi się goi?

Michał Springer

Witam. Pojawienie się "siniaka" (krwiaka) po urazie jest naturalną konsekwencją i oznacza wynaczynienie się krwi do okolicznych tkanek. Jeżeli krwiak nie jest zbyt duży i nie zauważył Pan pojawiania się siniaków bez urazu, najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Można ewentualnie wykonać badanie morfologii krwi oceniające liczbę płytek, oraz badanie układu krzepnięcia, lecz nie spodziewałbym się tam odchyleń od normy. Jeżeli proces gojenia się rany niepokoi Pana, proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który będzie mógł go ocenić. Pozdrawiam