Mężczyzna , 32 lata Miesiąc temu miałem pod narkozą wycinany i czyszczony ropien odbytu - był duży i na drugi dzień wyszedłem do domu.. Miałem dwie kontrole w przychodni i w/g chirurga jest wszystko w porządku. Do dziś zmieniam gaziki jałowe bo ciągle leci ropa.. Niestety od dwóch dni zaobserwowałem krew świeża przy wycieraniu się papierem gdy oddam stolec. Nic nie boli mnie ale czy takie objawy leczenia mogą być? Czy to normalne? Strasznie długo to się goi . Ogólnie problemów z opróżnianiem nie mam Proszę o pomoc
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proszę udać się do lekarza, ropnie odbytu mogą mieć różną lokalizację względem tkanek odbytu, nie wiem jaki występował u Pana... Konieczna wizyta u lekarza.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ropień – Ropień powstaje na skutek zakażenia gronkowcem i beztlenowcami. Pojawia się wtedy bolący wykwit wypełniony ropą, który jest miękki, w kolorze sinym lub ciemnoczerwonym, a jego wielkość może być różna. Wypełniony jest ropą, ponieważ granulocyty i makrofagi rozpuszczają masy martwicze.
  • Ropień okołoodbytniczy – Ropień powstaje na skutek zakażenia gronkowcem i beztlenowcami. Pojawia się wtedy bolący wykwit wypełniony ropą, który jest miękki, w kolorze sinym lub ciemnoczerwonym, a jego wielkość może być różna. Wypełniony jest ropą, ponieważ granulocyty i makrofagi rozpuszczają masy martwicze.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Zapalenie jelit - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie, profilaktyka

Krwawienie z odbytu - przyczyny, leczenie, powikłania

Krwawienie z odbytu to jeden z objawów, który powinien nas niepokoić. Najczęściej jednak krew pojawiająca się w odbycie, jest problemem wstydliwym i go lekceważymy. Jakie mogą być przyczyny pojawienia się krwi w odbycie? Na jakie choroby wskazuje ten...