Pojawienie się znamion na skórze

Witam, nie mogę w tej chwili udać się do lekarza więc proszę o opinię czy to coś groźnego/mam stawać na głowie i jechać do lekarza. Ok 2 tyg. temu pojawiły mi się obok siebie dwa bardzo jasne znamiona, malutkie, wielkości główki od szpilki, jedno było trochę zaczerwienione i były na nim małe czarne kropki. W tej chwili są bardzo jasno brązowe, małe, jedno zrobiło się trochę wypukło, z drugiego zeszło zaczerwienienie. Jednak zastanawia mnie dlaczego mam te czarne kropki na jaśniutkich znamionach

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez obejrzenia zmiany trudno jest ustalić jej rodzaj. W opisanym przypadku konieczna będzie wizyta u specjalisty dermatologa, który po ustaleniu rozpoznania wdroży odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.