Pojedyncze dodatkowe uderzenia serca u 23-latka

Witam. Mam 23 lata. Od 2 lat miewam jedno pojedyncze jakby dodatkowe uderzenie serca. Po tym uderzeniu serce bije dalej tak jak wcześniej. Nic mnie nie boli gdy to się dzieje. Zdarza się to raz dziennie max do 5 razy z przerwami że przez kilka dni nie ma tego problemu wogole. Byłem u kardiologia zrobił ekg echo i powiedział że wszystko jest w porządku. Jest się czego obawiać? Czy to może od nerwów.

Dzień dobry!

Jeśli kardiolog, po przeprowadzeniu badań, potwierdza Pana dobry stan zdrowia, może to oznaczać, że objawy, które Pan u siebie obserwuje i to, jak je Pan interpretuje, mogą mieć charakter psychologiczny, emocjonalny.

Pozdrawiam!

Witam Pana serdecznie. Przed udzieleniem Panu odpowiedzi skonsultowałam się jeszcze z lekarzem kardiologiem. Zaburzenie które Pan opisuje to niewielka, niegroźna arytmia. Owszem może ona mieć podłoże emocjonalne. Gdyby objawy się nasilały polecam konsultację u dobrego psychologa - psychoterapeuty. Być może po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu wskazałby Panu obszary w życiu nad którymi warto popracować. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz