Pojedyncze drobne obszary hypodensyjne mogące odpowiadać zmianom naczyniopochodnym

Witam. Po tygodniowym pobycie w szpitalu z powodu nagłej głuchoty idiopatycznej w wypisie jest pewna niejasność dotycząca TK głowy CM. W istocie białej prawego płata czołowego i lewego płata ciemieniowego pojedyncze drobne obszary hypodensyjne mogące odpowiadać zmianom naczyniopochodnym. Co to oznacza? Bardzo proszę o odpowiedż lekarza (nie stażystę). Chodzi mi głównie o wyjaśnienie słowa hypodensyjne. Z góry dziękuje.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, lekarz stażysta to tak samo lekarz. Zmiany hypodensyjne oznaczają to jak są widoczne w badaniu tomografii komputerowej- najczęściej przyczyną ich powstawania jest miejscowe niedokrwienie, jednak jeśli są drobne- raczej nie są przyczyną utraty słuchu. Wszelkie wątpliwości dotyczące wyników badań powinien wyjaśnić Pani lekarz prowadzący.