Pojedyncze drobne uwapnione guzki w obu płucach w wyniku TK

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy w odczytaniu wyniku tomografii komputerowej. Wynik badania: Pojedyncze drobne uwapnione guzki w obu płucach, płatach dolnych i płacie górnym lewym. Ponadto w płacie dolnym płuca lewego widoczne dwa niespecyficzne guzki nieuwapnione. Niewielkie zmiany bliznowate w szczytach płuc i w polach dolnych. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Witam,

Uwapnione guzki w plucach to najczesciej tzw "zmiany poswoiste" - po kontakcie z gruzlica. Weikszej uwagi wymagaja nieuwapnione guzki w dolnych paltach pluc -> wskazana konsultacja pulmonologiczna

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga