Pojedyncze drobne zwapnienia w gałkach bladych jąder soczewkowatych w TK z kontrastem

TK z kontrastem. proszę o wyjaśnienie wyniku badania:Pojedyncze drobne zwapnienia w gałkach bladych jąder soczewkowatych. Pośrodkowo nadsiodłowo obszar o gęstości tłuszczu wielkości około 4x3 mm w płaszczyźnie poprzecznej. Podejrzenie hiopolazji przedpołączoniowego odcinka tętnicy tylnej mózgu prawej. Niweielkie pogrubienie błony śluzowej obustronnie w niektórych komórkach sitowych, odcinkowo w prawej części zatoki klinowej i odcinkowo w widocznej części lewej zatoki szczękowej.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.