Pojedyncze epizody bloku zatokowo-przedsionkowego II stopnia

Witam. Proszę o analizę czy wszstko jest ok. Holter: W zapisie rytm zatokowy. Bez pauz dłuższych niż 2,5s. Bez pobudzeń dodatkowych. Epizody tachykardii zatokowej. Niemiarowość zatokowa. Pojedyncze epizody bloku zatokowo-przedsionkowego II stopnia. Uniesione odejście pkt J (w trak. nieprzyspieszonego rytmu zatokowego) Czy wszystko jest w porządku? Czy grozi mi ryzyko zawału bądź problemów z sercem? Za ile powinnam powtórzyć badanie?

Aleksander Ropielewski

Należy skonsultować się z kardiologiem. Być może konieczne będzie wszczepienie stymulatora serca (w zależności od rodzaju bloku AV II stopnia (Mobitz I lub II). Odnośnie uniesienia punktu J potrzebowałbym obejrzeć zapis EKG aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pozostałe pytania.