Pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe, makrofagi obładowane hemosyderyną

Witam, mam 24 lata, jestem po biopsji tarczycy, ogólnie mam 3 guzy wielk. ok 3cm, wynik biopsji najbardziej podejrzanego z nich : Koloid, pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe, makrofagi obładowane hemosyderyną. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej. Co to oznacza i jak duże jest prawdopodobieństwo operacji? Proszę o odpowiedź, bo wizytę mam dopiero za 2 tygodnie

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma objawów wynikających z masy guza (problemy z oddychaniem połykaniem lub inne) to nie ma konieczności usunięcia guza, a jedynie okresowa jego kontrola.