Pojedyncze krostki na członku

Jakiś czas temu pojawiały się na penisie pojedyncze krostki (kilka razy po jednej gdzie odstępy pomiędzy nimi były nieregularne - kilkomiesięczne). Krostki z początku niewielkich rozmiarów, choć wyczuwalne było palcami zgrubienie pod skórą. Krostka sobie rosła i nawet do rozmiaru 6-8 mm (nie posiadała białego czubka). Gdy pękła wydobywała się z niej wodnista maź a krostka przypominała kształtem mały krater. Przez jakiś czas sie goiła i ślad po tym znikał. W okolicach krosty odczuwałem też niewielki punktowy ból.

Obecnie się nie pojawiają i tu pojawiają się pytania: 1) Wynikiem czego to może być? 2) W przypadku gdy powinienem iść do lekarza, to do jakiego - objawy w/w nie występują, wiec czy lekarz będzie w stanie mi pomóc? (Pomijam ogólnego, pytam o specjalistę.) Mam partnerkę, która bierze pigułki, więc chciałbym się upewnić, by nie wyszło nic przykrego.

Witam!

Trudno ocenić na podstawie samego opisu w wyniku czego wystąpiły u Pana zmiany. Plamki występujące na penisie są zjawiskiem dość częstym i często nie mają one przyczyn patologicznych. Jeżeli istnieje u Pana podejrzenie choroby wenerycznej, najlepiej udać się do specjalisty i wykonać odpowiednie badania, które pomogą wykluczyć bądź potwierdzić taką przyczynę. Zmiany, które ustępują samoistnie i pozostawiają po sobie kraterowaty ślad mogą być spowodowane przez opryszczkę. Jest to najczęstsza przyczyna owrzodzenia w okolicy narządów płciowych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Opryszczka typu genitalnego objawia się występowanie małych pęcherzyków, które pękając uwalniają wodnistą treść i pozostawiają małe owrzodzenia. Są one wysoce zakaźne i należą do chorób przenoszonych drogą płciowych. Charakteryzują się nawrotowością. Wśród ostrych zmian patologicznych mogą być obecne także afty. Mogą być pomylone ze zmianami opryszczowymi. Weryfikacja następuje na podstawie badań laboratoryjnych. Nie są zaraźliwe.

Pozdrawiam serdecznie!