Pojedyncze, mocne zabicie serca

Witam. Od listopada mam dziwny problem. Jestem nim pojedyncze, mocne zabicie serca(?) coś jak podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Najbardziej wyczuwalne podczas siedzenia w spoczynku. Zdarza się też w nocy. Czasem jest to raz na dzień czasem nawet ok. 30 w różnych odstępach czasu. Są tygodnie że nie odczuwam tego. Od listopada robiłem badania krwi, EKG, echo serca i wszystko jest w porządku. Mam 25 lat i leczyłem się wcześniej psychiatrycznie ale samopoczucie mam ogólnie bardzo dobre.

Polecam konsultację psychologiczną i psychoterapię. Zauważasz to uderzenie w trakcie spoczynku, kiedy możesz się wsłuchać się w siebie. Co może sugerować nerwicę lękową.
Pozdrawiam.

Witam,
warto byłoby zrobić EKG wysiłkowe. Jeśli wykluczy się przyczyny somatyczne, a w dalszym ciągu będzie to coś co panu przeszkadza w życiu to sugeruję udanie się na konsultację do psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, jeżeli leczył się pan wcześniej warto omówić objaw z lekarzem psychiatrą, w kontekście przeszłych problemów. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

są to zapewne tzw. skurcze dodatkowe. Powstają na skutek zaburzenia „elektrycznych mechanizmów” w komórkach mięśnia sercowego na skutek m.in. napięcia układu nerwowego, niedokrwienia serca, toksyn, jako skutek uboczny leków, zaburzeń elektrolitowych. Występują u większości zdrowych ludzi, choć w niewielkiej ilości (zwykle nie więcej niż 200/dobę). Zwykle są pojedyncze, ale mogą też wystąpić 2 lub więcej bezpośrednio po sobie. Mogą być groźne jeśli ich przyczyną jest choroba serca, a z tego co Pan napisał wynika, że takie okoliczności nie mają miejsca.
Ich ilość może wzrastać pod wpływem stresu, emocji. Jeśli znajduje się Pan w sytuacji stresowej, z którą Pan sobie nie radzi, warto rozważyć kontakt z psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel