Pojedyncze niepowiększone łagodne odczynowe węzły chłonne

U dziecka 10 lat podczas badania usg wykryto w prawym korzeniu krezki jelitowej oraz przestrzeni zaotrzewionej przy prawych naczyniach biodrowych widoczne są pojedyncze niepowiększone łagodne odczynowe węzły chłonne wielkości 5-6 mm. Obraz łagodnej odczynowej limfadenopati. Brak biegunki i wymiotów. Bóle brzucha i głowy.Prosze o wyjaśnienie.

Magdalena StusiĹska

węzły brzuszne odczynowe to węzły zmienione zapalnie w odpowiedzi na infekcję lub inną chorobę brzucha.