Pojedyncze nieregularności w cyklu menstruacyjnym

W zeszłym miesiącu dostałam okres 1.12 , był bardzo skąpy, lecz dostałam drugi 17.12, a w tym miesiącu jeszcze nie mam okresu.
Z jakiego powodu może być taki brak okresu i czy muszę się zgłosić do lekarza?
Proszę o odpowiedź, dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 17 grudnia, to teraz powinna Pani oczekiwać kolejnej zapewne w okolicach 17 stycznia. Pojedyncze nieregularności w cyklu menstruacyjnym nie powinny być powodem do niepokoju, mogą się przytrafić każdej zdrowej kobiecie. Myślę, że przyczyną owych nieregularności są zaburzenia hormonalne. Jeżeli będzie się to powtarzać, radzę udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu hormonów we krwi, w celu zdiagnozowania przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie!