Pojedyncze ogniska degeneracyjno-demielinizacyjne, najpewniej naczyniopochodne

Proszę o interpret. rezonans głowy angio MR.W istocie białej półkuli mózgu, W torebce zewnętrznej i płacie czołowym widoczne dwa ogniska hiperintensywne w sekwencji T2 i FLAIR o śred. 4mm. Zmiany nie ulegają wzmocnieniu po podaniu kontrastu. Sygnał z tętnicy podstawowej ma 1,5 mm śr.podobnie z odc.V4 RVA. Widoczny wariant rozwojowy prawej tętnicy tylnej mózgu pod postacią odejścia od syfonu prawej tętnicy szyjnej. Pojedyncze ogniska degeneracyjno-demielinizacyjne, najpewniej naczyniopochodne.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest połączenie objawów i badania klinicznego z opisem. prosze koniecznie udac się dolekarza zlecającego powyższe badanie.