Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pojedyncze przedwczesne nadkomorowe pobudzenia serca w badaniu Holterem

witam.Holter wykazał u mnie ok 40 pojedyńczych przedwczesnych nadkomorowych pobudzeń serca.Są one pojedyńcze ale kilka dni temu poczułam bardzo mocne bicie serca i nierówne.Czułam je w gardle kilka uderzeń pod rząd(tak jak nadkomorowe przedwczesne ale kilka na raz nie pojedyńcze).Bardzo mnie to wystraszyło.Trwało to ok 3min a potem się uspokoiło.Tak jakby serce się zcieło.Co to było?Boję się.Co mam z tym zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Badanie holterowskie ujawniło jedynie przedwczesne pobudzenia w ilości akceptowalnej u zdrowych osób. W związku z opisywanymi dolegliwościami ważne jest poszukanie pozasercowych przyczyn kolatania serca: wykonanie badań krwi (ocena poziomu elektrolitow, hormonów tarczycy) i echo serca. Diagnostykę i leczenie powinien nadzorować lekarz kardiolog.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy