Pojedyncze zagęszczenia około-skrzelowe przywnękowo w dolnym polu płuca prawego

Proszę o interpretację badania. Serce szerokości na górnej granicy normy. Zacieniona okolica końciuszka serca i kąt sercowo-przeponowy, najpewniej przez tłuszcz około sercowy, zrosty, nie można wykluczyć niewielkich zmian niedodmowych. Wnęki częściowo przesłonięte, naczyniowe. Miernie wzmożony zastoinowy rysunek płucny, zwłaszcza okołownękowo. pojedyncze zagęszczenia około-skrzelowe przywnękowo w dolnym polu płuca prawego. Kąty żebrowo-przeponowe wolne. Z góry dziękuję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety pełna interpretacja nie jest możliwa z powodu braku danych klinicznych. Obraz RTG wskazuje na przewlekłą niewydolność serca i jej następstwa w układzie oddechowym. Zagęszczenia mogą (lecz nie muszą) sugerować zmiany zapalne. Proszę z wynikiem badania zgłosić się do lekarza, który zlecił jego wykonanie.