Pojedyncze zrosty w segmentach podstawnych obu płuc

witam.chcialabym prosic o interpretacje wyniku tk klatki piersiowej.w segm.IXpluca lewego guzek podoplucnowy wlk.0,3cm.kolejny slabo widoczny w segm.X 0,2cm (guzki pozapalne?)pojedyncze zrosty w segmentach podstawnych obu pluc.poza tym b/z.dodam iż niepokoja mnie te guzki gdyz nie przypominam sobie zadych zapalen pluc w miom zyciu.ogolnie rzadko choruje. dodatkowo zauwazono pojedyncze zwapnienia w segm.IIIVwatroby o sr.0,2cm.z gory dziekuje za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Ocene badania można przeprowadzić w korelacji z badaniem przedmiotowym i wywiadem lekarskiem. Nie wiem z jakiego powodu badanie było wykonywane dlatego jedyne co mogę powiedzieć to fakt, że opisane w badaniu zmiany mogą mieć przyczynę pozapalną.