Pojedynczy skrzep i zapalenie pęcherza w ciąży – czy to zagraża dziecku?

Witam i bardzo proszę o poradę.

Mam 28 lat i jestem w pierwszej ciąży (10 tydzień), która do tej pory rozwijała się prawidłowo. Od 2 dni męczy mnie bolesne zapalenie pęcherza. Dodatkowo wczoraj wieczorem (14.02) zauważyłam na papierze pojedynczy, ok. 5 mm, bordowy skrzep. Pochodzi raczej z pochwy niż z moczu. Bardzo się przestraszyłam, mimo że oprócz tego skrzepu śluz jest czysty, nie plamię.
Czy to ma coś wspólnego z chorym pęcherzem? Czy jest niebezpieczne dla ciąży? Nie wiem, czy iść do lekarza rodzinnego, czy do ginekologa.
Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
każde plamienie/krwawienie w ciąży wymaga konsultacji ginekologicznej. Może być to objawem poronienia. Dlatego nie należy lekceważyć takich objawów.
Plamienia/krwawienia na początku ciąży są częstymi objawami. Ich przyczyną są nadmierny wysiłek, stres lub niedobór progesteronu.
Infekcje dróg moczowych w ciąży wymagają leczenia. Dlatego w tej kwestii konieczna jest konsultacja lekarska. W tej sytuacji proponuję jak najszybszą wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam